,

QNAP prezentuje technologię vQTS: wiele wirtualnych systemów QTS na jednym NAS-ie

QTS_PR693
QNAP® Systems, Inc. oficjalnie udostępnił nową technologię wirtualizacji vQTS, która umożliwia użytkowników NAS-ów QNAP uruchamianie na jednym urządzeniu wielu wirtualnych systemów QTS. Nowe rozwiązanie bazuje na aplikacji Virtualization Station i pozwala na wygodne segregowanie zasobów, korzystanie ze środowisk multi-tenant, elastyczne wdrażanie aplikacji, zredukowanie kosztów zużycia energii, zakupu sprzętu a także na oszczędność miejsca. vQTS w pierwszej fazie dostępny jest dla wyposażonych w układy AMD Ryzen™ NAS-ów z serii TS-x77 NAS, oferujących najwyższą wydajność i pozwalających maksymalnie wykorzystać możliwości oferowane przez nową technologię. Urządzenia z serii TS-x77 oferują rozwiązania wirtualizacyjne pozwalające na stworzenie na pojedynczym NAS-ie środowiska wielosystemowego. Oprócz maszyn wirtualnych z systemami Windows®, Linux®, UNIX® oraz Android™, użytkownicy mogą od teraz hostować na nich również wiele wirtualnych maszyn z QTS, maksymalnie zwiększając w ten sposób możliwości urządzenia. vQTS szczególnie sprawdzi się w środowiskach biznesowych, dzięki poniższym zaletom:
  • Rozwiązanie All-inclusive – redukcja kosztów i lepsze wykorzystanie przestrzeni Uruchamiaj wiele systemów QTS na pojedynczym QNAP NAS. Każdy vQTS działa niezależnie, może być wykorzystywany przez różne działy czy zespoły, z niezależnymi ustawieniami uprawnień i aplikacjami.
  • Segregacja zasobów zapewnia optymalną wydajność Każdemu vQTS można alokować dedykowane zasoby sprzętowe (CPU, pamięć, przestrzeń dyskową, łącze) – co gwarantuje, że każdy system będzie działał stabilnie i nie zakłócał pracy innych.
  • Segregacja aplikacji – zwiększone bezpieczeństwo i elastyczność Uruchamiaj różne aplikacje na oddzielnych vQTS-ach aby efektywnie oddzielić usługi. Na jednej kopii vQTS można np. uruchomić Hybrid Backup Sync (do synchronizowania plików w chmurze), nie zakłócając w żaden sposób pracy usług chmurowych działających na innym vQTS.
  • Oddziel przetwarzanie od przestrzeni dyskowej vQTS obsługuje NFS oraz iSCSI, co pozwala na łatwe podpięcie do niego zasobów dyskowych z innego NAS-a QNAP. Możliwe jest np. wykonywanie zadań wymagających wysokiej wydajności na wysoko wydajnym NAS-ie i jednoczesne przechowywanie danych niezbędnych do tych operacji na innym urządzeniu.
  • Bezpieczeństwo i optymalne wykorzystanie łącza Korzystanie z danych przechowywanych na NAS-ie z vQTS jest bezpieczne i pozwala na zredukowanie obciążenia łącza – ponieważ dane nie są przesyłane kablami sieciowymi.
  • Centrum Aplikacji pozwala na zwiększenie zakresu funkcji NAS-a Każdy vQTS ma dostęp do QTS App Center, co pozwala na instalowanie aplikacji i zwiększenie zakresu funkcji urządzenia.
Więcej informacji o vQTS https://www.qnap.com/solution/vqts/pl-pl/ Dostępność vQTS jest już dostępny dla urządzeń z serii TS-x77. Do stworzenia vQTS niezbędna jest Virtualization Station v3.1.7.
CPU Model Modele NAS ze zmaksymalizowaną pamięcią Liczba vQTS-ów
AMD Ryzen™ 7 1700 (8 rdzeni / 16 wątków) AMD Ryzen™ 5 1600 (6 rdzeni / 12 wątków) TS-1277-1700-64G TS-877-1700-16G TS-677-1600-8G 8 rdzeni: 4 6 rdzeni: 2
Źródło: QNAP.COM