CES-2019-PR

Las Vegas, NV, 7 stycznia, 2019 – QNAP®, Inc. prezentuje swoją ofertę na targach CES 2019 (centrum Sands Expo, stoisko nr 41958) jako wiodący innowator rozwiązań computing, networking oraz storage, oferujący najszerszy wybór produktów i rozwiązań, które nie tylko zapewniają bogaty zestaw funkcji w przystępnej cenie, ale też idealnie wpisują się w potrzeby zarówno użytkowników domowych, jak i biznesowych oraz korporacyjnych. Na stoisku firmy zobaczyć można NAS-y zaprojektowane z myślą o tworzeniu i trenowaniu rozwiązań z dziedziny sztucznej inteligencji oraz inteligentnej automatyzacji przetwarzania obrazów (AI-Ready), a także nowy switch edge computing PoE (wykorzystany w systemie monitoringu wideo) oraz bogate portoflio produktów zaprojektowanych z myślą o użytkownikach produktów firmy Apple® (pozwalających im na szybki i wygodny backup danych oraz usprawnienie pracy z dużymi plikami – dzięki wykorzystaniu łączności 10GbE oraz Thunderbolt™).

Sztuczna Inteligencja z QNAP

Zaprojektowany z myślą o zadaniach związanych z optymalizowaniem rozwiązań z dziedziny sztucznej inteligencji oraz wydajnym, bazującym na GPU, przetwarzaniu danych, model TS-2888X AI-Ready NAS jest kompletnym rozwiązaniem AI łączącym ogromną, niezawodną przestrzeń dyskową z gotowym do pracy środowiskiem programowym dla zadań związanych z uczeniem maszynowym. Obok zoptymalizowanej pod kątem wydajności infrastruktury storage (usprawniającej wykonywanie zadań związanych z AI) nowy model oferuje m.in. unikalny pakiet developerski QuAI AI, w ramach którego użytkownicy mogą korzystać z bogatej kolekcji oferowanych w modelu open source narzędzi oraz frameworków (m.in. Caffe, TensorFlow, AlexNet, czy FaceNet), co pozwala im na skrócenie i uproszczenie zadań związanych z trenowaniem AI. QNAP zaprezentuje również OpenVINO™ Workflow Consolidation Tool – pakiet deep learning pozwalający na konwertowanie trenowych modeli w inferencyjne usługi obsługiwane przez Intel® Distribution of OpenVINO™ Toolkit. Demo tych rozwiązań będzie prezentowane w oparciu o NAS-a TVS-872XT oraz akcelerator PCIe FPGA – pozwoli to pokazać możliwości NAS-a pracującego jako serwer inferencyjny, wspomagający organizacje w szybkim budowaniu systemów inferencyjnych.

Nowy pomysł na chmurę hybrydową
QNAP zaprezentuje również podczas targów wyposażonego w obudowę typu “set-top-box” hybrydowego NAS-a 10GbE HS-453DX (z dwiema zatokami SATA HDD oraz dwoma złączami M.2 SATA SSD) oraz model TBS-453DX NASbook z czterema złączami M.2 SATA SSD. Dzięki integrującej lokalny storage z chmurą usłudze “CacheMount” użytkownicy będą mogli korzystać z zupełnie nowego patentu na chmurę hybrydową – mapując z poziomu NAS-a wiele różnych publicznych usług chmurowych i korzystając z ich zasobów za pomocą lokalnego cache’owania (pozwala to na właściwie nieskończone rozszerzanie pojemności lokalnego urządzenia). Na stoisku firmy pokazywana będzie również aplikacja QuMagie, czyli następna generacja popularnego narzędzia Photo Station, integrująca algorytmy uczenia AI w celu np. identyfikowania twarzy i przedmiotów widocznych na zdjęciach oraz automatycznego ich tagowania.

NAS jako switch edge computing PoE

QNAP rozwija również swoją ofertę rozwiązań sieciowych, prezentując odświeżony model Guardian QGD-1600P, który łączy funkcje NAS-a, zarządzalnego switcha oraz rozwiązanie Power over Ethernet (PoE)​ w jednym urządzeniu. QGD-1600P wyposażony jest w procesor Intel® Celeron® J4105, dwie zatoki 2,5” SATA, dwa złącza PCIe oraz wyjście HDMI. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu QTS i ma dostęp do App Center, dzięki czemu użytkownicy mogą instalować dodatkowe aplikacje, np. do obsługi wirtualnych maszyn, aplikacji kontenerowych czy monitoringu wideo. Może ono również pełnić funkcję 16-portowego zarządzalnego switcha, bazującego na układzie Microchip® VSC7425, wspierającego IEEE 802.3bt i mocy do 90W i obsługującego VLAN, QoS oraz kontrolę PoE na poziomie portów. QNAP zaprezentuje to urządzenie w akcji z aplikacją QVR Pro – jako atrakcyjne cenowo rozwiązanie do wdrożenia monitoringu wideo z funkcjami podglądu HDMI, zaawansowanymi narzędziami do zarządzaniami w sieci i wsparciem dla PoE.

Rozwiązania dla użytkowników produktów Apple

QNAP przygotował również obszerną prezentację urządzeń i rozwiązań zaprojektowanych z myślą o usprawnieniu pracy użytkowników sprzętu firmy Apple – m.in. w zakresie tworzenia backupu, pracy grupowej czy budowaniu infrastruktury pozwalającej na błyskawiczne przesyłanie danych w środowiskach z wieloma stacjami roboczymi wyposażonymi w łączność 10GbE i Thunderbolt. Goście stoiska firmy będą mogli m.in. wstępnie zapoznać się z możliwościami urządzenia Qulala, czyli zewnętrznego dysku wyposażonego w kabel Lightning, pozwalający na podłączanie urządzeń z systemem iOS (to przydatny gadżet pozwalający na szybki backup urządzeń mobilnych i ochronę danych – dzięki funkcji auto-szyfrowania). Użytkowników urządzeń ze złączem Thunderbolt powinien zainteresować nie tylko seria NAS-ów Thunderbolt NAS TVS-x72XT, ale również nowa seria adapterów Thunderbolt 3 to 10GbE QNA oraz seria niezarządzalnych switchów 10GbE/NBASE-T™ QSW. Na stoisku QNAP obejrzeć będzie można również nową obudowę rozszerzającą TR-004 USB 3.0 RAID, za sprawą której użytkownicy komputerów Mac® oraz urządzeń QNAP NAS łatwo mogą rozbudować ich przestrzeń dyskową.

Spotkaj się z QNAP na CES

Na stoisku QNAP na targach CES przez cały czas obecni będą przedstawiciele działów marketing oraz business development firmy, którzy pozostają do dyspozycji dystrybutorów oraz resellerów chcących dowiedzieć się więcej o współpracy z producentem NAS-ów. Akredytowani przedstawiciele prasy będą tam mieli również możliwość dowiedzieć się więcej o poszczególnych produktach oraz umówić się na ich testy. Dostępność poszczególnych nowych produktów prezentowanych na stoisku QNAP będzie zapowiadana w oddzielnych komunikatach prasowych.

Źródło: QNAP.COM