PR_Ubuntu-18-2

QNAP poinformował  o pełnym zintegrowaniu aplikacji Linux Station z Ubuntu® 18.04 LTS – co pozwala użytkownikom na korzystanie z zupełnie nowego środowiska graficznego GNOME GUI, skuteczniejszych systemów zabezpieczających oraz na wygodniejsze instalowania oprogramowania (np. LibreOffice 6.0, Inkscape oraz aplikacji multimedialnych) z poziomu Software Center.

Linux Station pozwala na wygodne – jednym kliknięciem – instalowanie wielu wersji Ubuntu oraz na wygodne korzystanie z zalet tego systemu z poziomu urządzenia QNAP NAS (po podłączeniu do urządzenia wyświetlacza HDMI oraz myszy i klawiatury). Oczywiście Linux Station oferuje również możliwość zdalnego podłączenia się i korzystania z wyjść audio. Jako że QNAP stara się, by zapewnić użytkownikom wygodny dostęp do oprogramowania open-source, to w Linux Station pojawiło się również wsparcie dla Ubuntu Kylin – czyli oficjalnej chińskiej wersji Ubuntu.

“QNAP oferuje unikalne rozwiązanie, polegające na zintegrowaniu Ubuntu z aplikacjami NAS – co daje użytkownikom liczne korzyści związane z używaniem systemu QTS oraz aplikacji Ubuntu. Rosnące liczba i zróżnicowanie aplikacji dostępnych w Linux Station pozwala użytkownikom na swobodne korzystanie z międzyplatformowych, open-source’owych aplikacji, takich jak np. programy multimedialne czy Inkscape” – komentuje Judy Chen, Product Manager QNAP.

Źródło: QNAP.COM