05QNAP oficjalnie udostępnił dziś bramę chmury plikowej HybridMount, która umożliwia zintegrowanie obsługi wielu popularnych publicznych usług chmurowych, pozwalając tym samym firmom na łatwe wdrażanie efektywnej kosztowo, elastycznej i bezpiecznej hybrydowej chmury storage. W udostępnionej właśnie oficjalnej wersji HybridMount dodano funkcję Transfer Resource, która znacząco zwiększa efektywność dostępu do chmury, pozwalając użytkownikom na elastyczne zarządzanie mocą obliczeniową procesora NAS-a oraz przepustowością łącza (i odpowiednie przydzielanie ich od obsługi poszczególnych zadań). Najnowsza wersja HybridMount jest od dziś dostarczana użytkowników urządzeń QNAP NAS.

Brama chmury plikowej HybridMount pozwala użytkownikom QNAP NAS na korzystanie z zasobów usług chmurowych z wykorzystaniem standardowych protokołów (w tym SMB, FTP, AFP, NFS oraz WebDAV). Dzięki funkcji lokalnego cache’owania na NAS, użytkownicy mogą korzystać z tych zasobów z prędkościami zbliżonymi do transferów w sieciach LAN. Mogą oni również cieszyć się zaawansowanymi funkcjami systemu QTS, takimi jak zarządzanie plikami, edycja czy aplikacje multimedialne.

Alternatywnie można też skorzystać z funkcji zdalnego podłączenia zasobów (przestrzeni dyskowej na innym urządzeniu lub w usłudze chmurowej) i centralnie uzyskać dostęp do danych przez aplikację File Station. HybridMount obsługuje obecnie 22 najpopularniejsze usługi chmury plikowej i obiektowej. Dodajmy, że wersję beta aplikacji pobrano blisko 100,000 razy.

Firmy i instytucje mogą używać HybridMount na NAS-ach w wielu lokalizacjach (np. oddziałach) i mapować te NAS-y do wspólnej chmury storage – zapewniając sobie w ten sposób synchronizację danych i stały dostęp do najnowszej wersji plików. Lokalne cache’owanie pozwala na zapisanie na NAS ostatnio używanych plików – co pozwala na zaoszczędzenie przepustowości (ponieważ najbardziej potrzebne pliki z chmury przechowywane są lokalnie i użytkownicy nie muszą ich wielokrotnie pobierać).

QNAP zapewnia użytkownikom 2 darmowe dożywotne licencje na HybridMount – by umożliwić im tworzenie własnych hybrydowych środowisk chmurowych. Firmy mogą dokupić dodatkowe licencje w serwisie QNAP Software Store, co pozwoli im stworzyć dodatkowe połączenia z chmurą i łatwo rozbudowywać firmową infrastrukturę.

HybridMount obsługuje następujące usługi cloud storage

Alibaba® Cloud, Amazon® Drive, Amazon® S3, Azure®, Backblaze® B2, Box®, Citrix® ShareFile, DigitalOcean® Spaces, Dropbox®, Google™ Cloud, Google™ Drive, HiCloud®, HiDrive®, HKT®, HUAWEI® Cloud, IBM® Cloud, OneDrive® for Business, OneDrive®, OpenStack®, Rackspace®, Wasabi®, Yandex® Disk

Chmury obsługiwane przez HybridMount 2205

Źródło: QNAP.COM