QNAP wiodący innowator segmentów computing, networking oraz storage, oficjalnie zaprezentował dziś KoiMeeter – nowy inteligentny system telekonferencyjny dla QNAP NAS. Rozwiązanie to oferuje kompletny zestaw funkcji i narzędzi dla wymagających użytkowników – włącznie z możliwością prowadzenia bezprzewodowych prezentacji, zapisywania tekstowej transkrypcji rozmów i tłumaczenia w czasie rzeczywistym (w oparciu o mechanizm bazujący na sztucznej inteligencji), czy nagrywanie i lokalne rejestrowanie wideo z konferencji. To idealne, atrakcyjne cenowo i rozwiązanie dla firm, które pozwoli im osiągnąć wyższe poziomy komunikacji, pracy zespołowej i produktywności.

Dzięki nowej aplikacji KoiMeeter proces tworzenia systemu telekonferencyjnego jest niezwykle prosty. Wystarczy zainstalować KoiMeeter na urządzeniu QNAP NAS, a następnie podłączyć je do telewizora via HDMI. Do NAS-a należy też podłączyć odpowiednie kamery i mikrofony (przez USB), tworząc w ten sposób kompletne rozwiązanie do prowadzenia telekonferencji.

Prowadzenie wysokiej jakości rozmów z transmisją wideo jest niezwykle proste – stronami mogą być użytkownicy dwóch urządzeń z KoiMeeter lub innym, kompatybilnym systemem SIP (np. Avaya). Aplikacja KoiMeeter oferuje m.in. funkcję bezprzewodowej prezentacji, co oznacza, że osoba prowadząca rozmowę może wygodnie udostępniać ekran za pośrednictwem przeglądarki internetowej (dzięki czemu nie trzeba korzystać np. z bezprzewodowego projektora czy dodatkowego oprogramowania – za sprawą funkcji Insight View mogą oni oglądać obraz bezpośrednio na swoich komputerach). KoiMeeter wyposażono również w zaawansowane funkcje bazujące na sztucznej inteligencji, w tym automatyczną transkrypcję audio, tłumaczenia w czasie rzeczywistym czy funkcję redukcji szumu i zakłóceń (gwarantującą idealną jakość połączenia). Wszystkie telekonferencje można narywać w celu późniejszego wykorzystania.

“Tradycyjne systemy do telekonferencji są zwykle drogie – co sprawia, że wiele firm wyposaża w nie zaledwie kilka wybranych sal konferencyjnych, które później są oblegane przez użytkowników. Dzięki możliwe jest tanie i proste stworzenie bazujących na sztucznej inteligencji systemów konferencyjnych. Wystarczy do tego NAS z portem HDMI podłączony do telewizora oraz odpowiednie, kompatybilne mikrofony i kamery” – komentuje Dylan Lin, Product Manager QNAP.

Urządzenia z KoiMeeter mogą współpracować z kamerami 180 stopni oraz mikrofonami Bluetooth strategicznego partnera – firmy Jabra, oraz wybranymi kamerami marki Logitech. W aktualnej wersji KoiMeeter zintegrowany jest tradycyjny system telekonferencyjny SIP, trwają już jednak prace nad wprowadzenie integracji z wybranymi chmurowymi systemami telekonferencyjnymi. Tworzona jest już również mobilna wersja aplikacji KoiMeeter, która wkrótce pozwoli na uczestniczenie w telekonferencjach również z poziomu urządzeń mobilnych.

Źródło: QNAP.COM