PR-QWU-100

QNAP wprowadził do oferty urządzenie QWU-100 umożliwiające dodanie do sieci Intranet funkcji zarządzania urządzeniami sieciowymi. QNAP QWU-100 może zostać wykorzystany do obsługi zadań Wake-on-LAN (WoL) oraz Wake-on-WAN (WoW), a także do monitorowania urządzeń w LAN – co pozwala administratorom na znacznie usprawnienie wykonywania zadań administracyjnych, obniżenie kosztów obsługi sieci oraz… zapewnienie sobie świętego spokoju.

Po podłączeniu do sieci LAN urządzenie QWU-100 wyszuka wszystkie urządzenia sieciowe, a także przygotuje i zapisze ich listę. Użytkownik może wysłać tzw. magiczny pakiet do urządzenia w celu jego wybudzenia lub stworzyć np. harmonogram automatycznego wykonywania operacji WoL. QWU-100 można też zarejestrować w dostępnej dla użytkowników produktów QNAP usłudze myQNAPcloud – po zalogowaniu się do niej za pomocą konta QNAP ID możliwe będzie łączenie się z urządzeniem via Internet i wykonywanie operacji WoW. QNAP QWU-100 może też wysłać wiadomość e-mail lub powiadomienie push* gdy wskazane urządzenie przejdą w stan offline lub gdy do sieci podłączone zostanie nieznane urządzenia.

“QWU-100 pozwala na wygodne wykonywanie operacji WoL oraz WoW, a także na korzystanie z funkcji monitoringu urządzeń sieciowych w sieci LAN. Pozwala to administratorom na redukowanie kosztów i oszczędzanie czasu” – wyjaśnia Ken Cheah, Product Manager QNAP.

Urządzenie QWU-100 wyposażone jest w dwa porty Ethernet, co pozwala na zarządzanie dwiema różnymi podsieciami. Nowość może być zasilana przez port USB Type-C lub połączenie PoE (tylko Port 1).

*Funkcja powiadomień push pojawi się w kolejnej aktualizacji oprogramowania urządzenia (1.1.0).

Źródło: QNAP.COM