QNAP zaprezentował model TS-932X – dostępnego w atrakcyjnej cenie, obsługującego łączność 10GbE NAS-a z czterordzeniowym procesorem oraz pięcioma zatokami na dyski 3,5” oraz czterema na 2,5-calowe SSD. Urządzenie jest wyposażone w procesor ARM oraz technologię Qtier™, która optymalizuje rozmieszczenie danych w zależności od tego, jak często i jak intensywnie są one używane. Co istotne, smukły model TS-932X zajmuje zdecydowanie mniej miejsca na biurku niż inne urządzenia tej klasy, co czyni go idealnym rozwiązaniem do małych i średnich firm oraz biur. Nowość wyposażona jest również w dwa porty 10GbE SFP+, dzięki czemu doskonale nadaje się do wykorzystania w środowiskach 10GbE.

“TS-932X to 9-zatokowy NAS o gabarytach typowego 4/6-zatokowego urządzenia tego typu, który oferuje idealny balans pomiędzy pojemnością a wydajnością. Dzięki zaawansowanej technologii Qtier oraz obsłudze 10GbE, stanowi on bardzo opłacalne z punktu widzenia firmy rozwiązanie do budowy np. prywatnej firmowej chmury” – wyjaśnia Dan Lin, Product Manager QNAP.

QNAP TS-932X wykorzystuje czterordzeniowy procesor AnnapurnaLabs, an Amazon company Alpine AL-324 1.7 GHz Cortex-A57 oraz 2GB/8GB pamięci DDR4 RAM (z możliwością rozbudowy do 16 GB). Nowość obsługuje technologie SSD caching oraz Qtier (pozwalające na optymalizowanie wykorzystania przestrzeni dyskowej) i jest wyposażona w dwa porty 10GbE SFP+, zapewniające kompatybilność z szybkimi sieciami oraz możliwość komfortowego korzystania z aplikacji wymagających szybkich transferów, w tym m.in. backupu oraz przywracania danych, a także wirtualizacji. Nowy model zaprojektowano tak, by jego podzespoły były cały czas efektywnie chłodzone – dzięki temu urządzenie działa doskonale nawet podczas wykonywania najbardziej skomplikowanych zadań.

Inteligentny system operacyjny QTS sprawia, że korzystanie z wszystkich narzędzi i funkcji jest bardzo wygodne i łatwe. Dzięki funkcji migawek na poziomie bloków użytkownicy mogą skutecznie chronić swoje dane i łatwo je przywracać w razie potrzeby (rozwiązanie to zapewnia skuteczną ochronę m.in. przed bardzo aktywnym ostatnio oprogramowaniem ransomware). Nowy NAS QNAP jest de facto kompleksowym, zintegrowanym rozwiązaniem do przechowywania ochrony, synchronizowania i udostępniania danych, a także do zarządzania nimi – wszystko to sprawia, że urządzenie znacznie przyczynia się do usprawniania codziennej pracy w firmie. Co istotne, użytkownicy mogą w łatwy sposób zwiększać zakres jego funkcji, instalując dodatkowe aplikacje z App Center. Może to być np. Container Station (pozwalająca korzystać z kontenerowych aplikacji LXC and Docker®), Qfiling (czyli rozwiązanie automatyzujące organizowanie plików), QmailAgent (narzędzie do centralnego zarządzania wieloma kontami e-mail) czy QVR Pro – profesjonalny system monitoringu wideo.

Użytkownicy modelu TS-932X mogą łatwo zwiększać dostępną przestrzeń dyskową, instalując do dwóch obudów rozszerzających (UX-800P oraz UX-500P). Niewykorzystaną przestrzeń dyskową urządzenia można wykorzystać do rozszerzenia pojemności innych QNAP NAS – korzystając z technologii VJBOD (Virtual JBOD).

Specyfikacja

  • TS-932X-8G:8GB DDR4 RAM, z możliwością rozszerzenia do 16GB
  • TS-932X-2G:2GB DDR4 RAM, z możliwością rozszerzenia do 16GB

Obudowa typu tower NAS, 5x dysk 3,5” HDD i 4x dysk 2,5” SSD; czterordzeniowy processor AnnapurnaLabs, an Amazon company Alpine AL-324 1.7 GHz Cortex-A57 , 64-bit; dyski 2,5 /3,5” SATA 6Gbps HDD/SSD z obsługą hot-swap; 2x port 10GbE SFP+ LAN, 2x port Gigabit RJ45 LAN; 3x port USB 3.0; 1x głośnik

Źródło: QNAP.COM