Orthanc_PR

QNAP Systems, Inc. (QNAP®) oficjalnie poinformował o udostępnieniu oprogramowania Orthanc w wersji dla QNAP NAS. W ramach projektu Orthanc rozwijany jest open-source’owy ekosystem, który pozwala zamienić NAS-a QNAP w „lekki”, ale jednocześnie potężny pod względem możliwości system do archiwizowania obrazów oraz komunikacji (Picture archiving and communication system – PACS). Zaprojektowany z myślą o użytkownikach z sektora medycznego Orthanc znacząco przyspiesza obieg pracy z wykorzystaniem plików graficznych.

Wszystkie obrazy DICOM  (obrazowanie cyfrowe i wymiana obrazów w medycynie  – Digital Imaging and Communications in Medicine) mogą być wygodnie przechowywane na NAS-ie, a użytkownik ma do dyspozycji działającą z poziomu strony WWW przeglądarkę grafik.

„Wprowadzając wsparcie Orthanc chcemy rozszerzyć zakres funkcji urządzeń QNAP NAS tak, by wpisywały się w potrzeby firm z branży medycznej. Od teraz NAS może pełnić funkcję serwera backupu PACS dostępnego dla lekarzy i techników, którzy dzięki temu mogą archiwizować swoje obrazu DICOM na bezpiecznym i skalowalnym rozwiązaniu storage. Po podłączeniu do Internetu Orthanc na QNAP NAS staje się ekstremalnie wygodnym rozwiązaniem, pozwalającym na przeglądanie obrazów DICOM z dowolnego miejsca” – wyjaśnia Aseem Manmualiya, Product Manager QNAP.

Użytkownicy mogą przesyłać obrazy DICOM na NAS-a korzystając z metody „przeciągnij i upuść”, a także przeszukiwać zdjęcia pacjentów bazując na ich identyfikatorach, nazwisku lub nazwie badania. Do każdego badania przypisana jest przeglądarka obrazów DICOM, pozwalająca na ich wyświetlenie i analizowanie.

Dostępność

Orthanc jest już dostępny w QTS App Center.

Wymagania systemowe

  1. Orthanc jest dostępny dla wszystkich NAS-ów x86 z systemem QTS 4.3 (lub nowszym).
  2. Orthanc jest obecnie dostępny tylko w języku angielskim

Źródło: QNAP.COM