QNAP® Systems oficjalnie zaprezentował QVR Center oraz QVR Guard – dwie wszechstronne aplikacje dla systemu dozoru wizyjnego QVR Pro, uzupełniające zestaw jego funkcji o narzędzia do centralnego zarządzania oraz rozwiązanie z dziedziny failover (czyli podtrzymania pracy systemu w przypadku awarii jednego z jego elementów).

“QNAP wciąż rozwija zaawansowane aplikacji do monitoringu wizyjnego, które doskonale wpisują się w rosnące wymagania klientów, poszukujących wszechstronnych rozwiązań do nadzoru wizyjnego. QVR Center jest centralną platformą mogącą posłużyć do zarządzania wieloma instancjami QVR Pro, zaś QVR Guard wprowadza do naszego systemu niezawodną redundancję, dając użytkownikom gwarancję, że nagrywanie nie będzie zakłócane” – wyjaśnia David Tsao, product manager QNAP.

Aplikacja QVR Center upraszcza wykonywanie zadań związanych z monitoringiem, pozwalając na centralne zarządzanie wieloma kopiami QVR Pro wdrożonymi w biurach, szkołach, miejscach pracy, przestrzeniach publicznych itp. Użytkownicy mogą centralnie monitorować rejestrowany obraz, odtwarzać zapisane materiały, a także otrzymywać alerty z wielu instancji QVR Pro (co pozwala im na szybsze reagowanie na wszelkie incydenty).

QVR Guard jest z kolei wysoko dostępnym rozwiązaniem failover, którego zadaniem jest utrzymanie ciągłości rejestrowania materiału z systemu monitoringu w razie awarii oprogramowania lub sprzętu. Nagrywane w tym czasie treści są zapisywane na QVR Guard NAS – do czasu, aż QVR Pro zostanie uruchomiony ponownie i zacznie funkcjonować poprawnie.

Dostępność

Więcej informacji o QVR Center https://www.qnap.com/solution/qvr-center/pl-pl/
Więcej informacji o QVR Guard https://www.qnap.com/solution/qvr-guard/pl-pl/

Wymagania systemowe

QVR Center
1. QNAP NAS z procesorem x86 (64-bit) i co najmniej 2GB RAM.
2. QTS 4.3.3 (lub nowszy).
3. Aplikacja Container Station w wersji 1.7.2551 (lub nowszej).

QVR Guard
1. QNAP NAS z procesorem x86 (64-bit) i co najmniej 4GB RAM (rekomendowane jest 8GB).
2. QTS 4.3.3 (lub nowszy).
3. Aplikacja Container Station w wersji 1.7.2551 (lub nowszej).

Źródło: QNAP.COM