ULINK_DA_PR798_EN

QNAP poinformował dziś o zawarciu partnerstwa z firmą ULINK Technology Inc. (ULINK, światowy lider w dziedzinie aplikacji do testowania interfejsów storage), którego celem będzie wspólne stworzenie inteligentnych, bazujących na sztucznej inteligencji, aplikacji do analizowania stanu dysków oraz prognozowania ich awarii. Dzięki nim użytkownicy urządzeń QNAP NAS będą mogli wcześniej otrzymywać powiadomienia o potencjalnych problemach z dyskami, co pozwoli im uniknąć kosztów usuwania awarii i związanych z nimi przestojów.

Po skorzystaniu z opcjonalnej licencji, urządzenie QNAP NAS będzie agregowało dane o stanie dysku i przekazywało je do bazy danych ULINK, gdzie będą analizowanie i na tej podstawie tworzona będzie prognoza dotycząca możliwości wystąpienia awarii. Użytkownicy będą mogli przeglądać te informacje zarówno na stronie ULINK, jak z poziomu systemu QTS. Funkcjonowanie usługi będzie w pełni zgodne z regulacjami GDPR (RODO) oraz CCPA, co gwarantować będzie poufność przetwarzanych danych. Dostępność usługi zostanie ogłoszona w oddzielnym komunikacie.

“Mamy nadzieję, że dzięki naszemu doświadczeniu będziemy w stanie zaoferować użytkownikom rozwiązanie chroniące ich przed sytuacją, w której ich dysk ulegnie awarii. Technologia, nad którą pracujemy, opierać się będzie na latach naszego doświadczenia w dziedzinie testowania dysków” – wyjaśnia Joseph Chen, CEO ULINK.

Y.T. Lee, VP R&D firmy QNAP, dodaje: “Zawierając partnerstwo z ULINK QNAP będzie w stanie zaprezentować prawdziwie inteligentne rozwiązanie do analizowania stanu dysku i prognozowania awarii, pomagając w ten sposób użytkownikom w identyfikowaniu potencjalnych problemów z odpowiednim wyprzedzeniem i podejmowaniu stosownych działań – tak, by zapewnić sobie niezakłóconą pracę”.

QNAP będzie prezentował nową aplikację do oceny stanu dysków wraz z ULINK na swoim stoisku podczas targów COMPUTEX TAIPEI 2019 (stoisko J0830, TaiNEX 1). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia nas i zapoznania się z możliwościami naszych nowych rozwiązań z dziedziny innowacyjnego i inteligentnego zarządzania.

Źródło: QNAP.COM