pfsense-x-QNAP_PR728_en

QNAP nawiązał współpracę z firmą Netgate®, wiodącym producentem open-source’owych firewall oraz bramek bezpieczeństwa. Firmy zaprezentowały właśnie opracowane wspólnie rozwiązanie – implementację oprogramowania pfSense® dla QNAP NAS. Wirtualna maszyna pfSense dla QNAP NAS w znaczący sposób podnosi poziom bezpieczeństwa sieci i dostępna jest do pobrania na stronie https://www.qnap.com/solution/pfsense/pl-pl/.

Oprogramowanie pfSense to odpowiednio zmodyfikowana, darmowa, open-source’owa dystrybucja FreeBSD zawierająca m.in. wydajny i skuteczny firewall sieciowy, router oraz liczne rozwiązania VPN. Zapewnia ono użytkownikom zestaw narzędzi, pozwalających na efektywne zabezpieczenie urządzenia QNAP NAS w środowisku sieciowych, a także szybkie i łatwe wdrażanie wewnętrznych firewalli w bezpiecznych, uruchomionych na NAS-ie aplikacjach biznesowych (co pozwala na skuteczne chronienie danych przez awariami i kradzieżą).

“Bardzo cieszymy się, że możemy zaoferować rozwiązania pfSense z dziedziny ochrony sieci użytkownikom QNAP NAS. Urządzenia NAS firmy QNAP wraz z aplikacją Virtualization Station to tak naprawdę kompaktowe centra danych. Każde urządzenie oferujące tak dużą koncentrację aplikacji i danych powinno być wyposażone w odpowiednio skuteczne rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa – a to sprawia, że pfSense jest doskonałym uzupełnieniem dla QNAP NAS” – wyjaśnia Jamie Thompson, CEO Netgate.

“Niezawodny, wszechstronny QNAP NAS to idealna platforma dla użytkowników chcących korzystać z pfSense i wynieść bezpieczeństwo swojej sieci na zupełnie nowy poziom. Organizacje mogą wykorzystać wspólne rozwiązanie QNAP oraz pfSense do zbudowania w pełni funkcjonalnego, kompletnego systemu wykrywania włamań, chroniącego ich krytyczne dane i operacje” – mówi Meiji Chang, General Manager QNAP.

Maszynę wirtualną pfSense można łatwo zaimportować do QNAP NAS korzystając z aplikacji Virtualization Station, czyli kompletnego rozwiązania do wirtualizacji dla platform x86 z rozszerzeniami wirtualizacyjnymi (Intel® VT lub AMD-V). Więcej informacji, instrukcję instalacji i konfiguracji oraz wirtualną maszynę pfSense do pobrania znaleźć można tutaj.

Źródło: QNAP.COM