QNAP® Systems, Inc. oficjalnie zaprezentował dziś obudowy rozszerzające REXP-1610U-RP oraz REXP-1210U-RP, obsługujące dyski SATA 6 Gbps (zarówno HDD, jak i SDD). Nowe obudowy zaprojektowano z myślą o powiększaniu przestrzeni dyskowej urządzeń QNAP NAS – stanowią one elastyczne i atrakcyjne kosztowo rozwiązanie dla użytkowników korzystających z aplikacji generujących duże ilości danych (np. archiwizacji, przechowywania plików multimedialnych w wysokiej rozdzielczości czy nadzoru wizyjnego), którzy nie chcą z góry inwestować znacznych kwot w rozwiązania do przechowywania danych.

“Ogromny wzrost ilości danych sprawia, że elastyczne rozwiązania storage stały się dla firm priorytetem. QNAP oferuje szeroki wybór obudów rozszerzających, wyposażonych w różne interfejsy i dostępne w różnych cenach, pozwalając w ten sposób użytkownikom na zaspokojenie potrzeb związanych z przechowywaniem danych, obniżaniem kosztów i zapewnieniem odpowiedniej przestrzeni dyskowej na backup” – komentuje David Tsao, Product Manager QNAP.

Obudowy z nowej serii REXP-x10U-RP pozwalają na błyskawiczne, wygodne rozszerzanie pojemności urządzeń QNAP NAS. Dzięki potężnemu narzędziu Storage & Snapshots Manager, administratorzy mogą wygodnie skonfigurować ustawienia obudów i monitorować stan każdej z nich, a także zamontowanych w nich dysków. QNAP NAS obsługuje również ochronę w trybie “missing mode”, dodatkowo zabezpieczając w ten sposób dane w obudowach rozszerzających.

Seria REXP-x10U-RP doskonale sprawdzi się jako bezpieczne, budżetowe rozszerzenie do backup danych na QNAP NAS. Administratorzy mogą backupować dane z NAS-a do modelu REXP-x10U-RP w czasie rzeczywistym lub w oparciu o harmonogram, z wykorzystaniem RTRR (Real-Time Remote Replication) lub rsync, a obsługa technologii QJBOD Express (roamingu obudów JBOD) pozwala na łatwe migrowanie danych przechowywanych na REXP-x10U-RP do innego NAS-a, bez konieczności korzystania z połączenia sieciowego.

Seria REXP-x10U-RP obsługuje następujące modele QNAP NAS:
TDS-16489U, TES-x85U, TVS-1582TU, TVS-ECx80U-SAS-RP (R2), TS-ECx80U (R2), TS-ECx79U-SAS-RP, SS-ECx79U-SAS-RP, TS-ECx79U-RP, TS-x79U-RP, TS-x73U/-RP, TVS-x71U/-RP
Uwaga: jeśli NAS nie jest wyposażony w port Mini-SAS, niezbędna jest karta rozszerzająca SAS (P/N: SAS-12G2E).

Specyfikacja

  • REXP-1610U-RP: 16-zatokowa, model rack 3U
  • REXP-1210U-RP: 12-zatokowa, model rack 2U

Trzy porty SAS 6Gbps 4x wide port; dyski 3.5-inch/2.5-inch SATA 6Gbps HDD/SSD z obsługą hot-swap; zdublowane źródła zasilania

Źródło: QNAP.COM