WCIT-2017_PR647_en

Światowy Kongres Technologii Informacyjnych (World Congress on Information Technology, WCIT 2017) – powszechnie nazywany również Olimpiadą branży ICT – w tym roku będzie odbywał się w dniach 10-13 września w Tajpej. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie “Living the Digital Dream”, a QNAP® Systems, Inc. oraz IEI® Integration Corp. zamierzają zaprezentować podczas imprezy rozwiązanie z zakresu Internetu Rzeczy idealnie wpasowującą się w tę ideę. Będzie to inteligentny sklep, wykorzystujący najnowsze rozwiązania z zakresu business intelligence i pozwalający na optymalne realizowanie potrzeb klientów, a także szybsze osiąganie celów biznesowych. Prezentowany koncept będzie również wykorzystywał rozwiązania intelligent signage firmy Gorilla oraz technologie sztucznej inteligencji wideo opracowane przez Viscovery.

Meiji Chang, generalny menedżer QNAP oraz prezes IEI, wyjaśnia, jak QNAP rozwija swoje innowacyjne rozwiązania opierając się na najnowszych trendach branżowych oraz najnowocześniejszych technologiach. „Nasza siła zbudowana została w oparciu o niezawodne rozwiązania storage i prywatne chmury. Pozwala nam to efektywnie eksplorować inne obszary technologii, a także rozwijać innowacje i nowe praktyki – korzystamy z tego, że wszelkie generowane z ich wykorzystaniem dane i tak trafiają ostatecznie do urządzenia storage QNAP. Wciąż tworzymy nowe aplikacje Internetu Rzeczy, a teraz cieszymy się mogąc wraz z partnerami specjalizującymi się w analizie materiałów wideo w pełni wykorzystać potencjał inteligentnych rozwiązań dla handlu, w których system potrafi rozpoznać klienta, przeanalizować jego potrzeby i odpowiednio spersonalizować proces dokonywania zakupów. Spodziewamy się też, że nasze inteligentne urządzenie AfoBot znajdzie dzięki temu szersze zastosowania w naszym życiu.”

W inteligentnym sklepie połączono rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji, technologie intelligent signage oraz innowacyjne funkcje obsługi sprzedaży (również bazujące na sztucznej inteligencji) – ich zadaniem jest zapewnienie klientom spersonalizowanej obsługi podczas zakupów. Uzupełnieniem jest aktywny na każdym etapie dokonywania zakupów system marketingowy.

QNAP AfoBot odpowiedzialny jest za rozpoznawanie twarzy klienta przy wejściu i jest połączony z bramką IoT (z serii TANK firmy IEI, za pośrednictwem QIoT Suite Lite – prywatnej platformy chmurowej), w celu udostępniania bazy twarzy pomiędzy wszystkimi działającymi w systemie AfoBotami (co pokazuje, jak bardzo elastycznym, sprawdzającym się w różnych scenariuszach wdrożeń, rozwiązaniem jest AfoBot. W połączeniu z systemami wizyjnymi digital signage firmy Gorilla (które prezentują reklamy dopasowane do wieku i płci klienta) pozwala to na zaoferowanie klientom interaktywnego, spersonalizowanego przekazu – a tym samym umożliwia lepsze zrozumienie ich potrzeb i zwiększenie efektywności sprzedaży.

“Współpraca z QNAP oraz IEI w pełni pokazuje potencjał analityki wideo działającej na wydajnym, niezawodnym serwerze NAS oraz specjalistycznych systemach” – powiedział dr. Spincer Koh, CEO firmy Gorilla Technology. “Platforma Gorilla Video IoT wykorzystuje chmurę oraz technologię edge computing by pozyskać z sieci połączonych urządzeń sugestie wideo oraz dane IoT, które można później wykorzystać do analityki business intelligence i tworzenia innowacyjnych rozwiązań zarówno dla sektora państwowego, jak i prywatnego. Cieszymy się niezmiernie widząc rosnącą popularność analityki wideo – pozwala to na stymulowanie rozwoju innowacji w tym segmencie i oferuje firmom zupełnie nowe możliwości”.

Sztuczna inteligencja i automatyzacja zastępują w handlu sprzedawców – redukując w ten sposób koszty działania biznesu i czas obsługi klienta. Zintegrowanie technologii Viscovery Video Discovery Service (VDS) służącej do automatycznego rozpoznawania obiektów oraz wykorzystanie bazującego na rozwiązaniach przemysłowych serwera AI firmy IEI umożliwia m.in. skanowanie przedmiotów wykładanych na ladę stanowiska kasowego w czasie rzeczywistym i natychmiastowe realizowanie transakcji. Dla klientów oznacza to, że ich zakupy realizowane są w modelu „Grab & Go” (weź i idź). Co ważne, w takim sklepie klienci mają też zapewnione pełne wsparcie – QNAP AfoBot oferuje funkcję rozmów wideo, umożliwiającą połączenie się w czasie rzeczywistym z konsultantem i uzyskanie wszelkich potrzebnych informacji.

„Viscovery jest firmą rozwijającą technologię Deep Learning – naszą misją jest sprawienie, by nieustrukturyzowane dane wideo można było przeszukiwać i rozpoznawać” – wyjaśnia Don Hsi, prezes Viscovery Group Pte. Ltd. “Aby osiągnąć ten cel, analizujemy 7 głównych klas zawartości: Twarz, Obraz, Tekst, Audio, Ruch, Objekt oraz Scenę (Face, Image, Text, Audio, Motion, Object oraz Scene – co daje akronim FI-TA-MOS). Technologie te mogą znaleźć zastosowanie m.in. w branży reklamy kontekstowej, wyszukiwarkach wideo, inteligentnym handlu, Internecie rzeczy i wielu innych. Wśród naszych klientów znaleźć można większość chiński platform wideo oraz największe sklepy”.

QNAP QVR Pro jest rozwiązaniem do monitoringu wideo następnej generacji, które można łatwo wdrożyć w inteligentnym sklepie. Może ono również współpracować z QIoT Suite Lite – co pozwala m.in. na definiowanie zadań nagrywania czy alertów, które aktywowane są w oparciu o określone wydarzenia.

Pracownicy działów marketing i rozwoju biznesu QNAP oraz IEI marketing będą obecni na miejscu na stoiskach firmy na WCIT 2017, gotowi do wsparcia potencjalnych partnerów biznesowych (np. dystrybutorów i resellerów) w określeniu potencjalnych strategii produktowych i marketingowych wykorzystujących prezentowane na targach rozwiązania. Firmy zapraszają również akredytowanych przedstawicieli mediów. Inteligentny sklep IEI x QNAP można obejrzeć w Taipei World Trade Center (TWTC), na stanowisku D618, hala nr 1.

O WCIT

Impreza po praz pierwszy została zorganizowana w 1978 r. przez stowarzyszenie WITSA (World Information Technology & Services Alliance). Od tego momentu World Congress on Information Technology (WCIT) stał się podstawowym międzynarodowym forum IT, integrującym ponad 2,5 tys. wizjonerów, czołowych graczy segmentu IT, liderów politycznych oraz naukowych z ponad 80 krajów. To wydarzenie o unikalnej skali i zasięgu – poruszane podczas kolejnych edycji tematy dotyczą nowych technologii, rozwijających się rynków, kwestii prawnych, potrzeb użytkowników, nowych możliwości biznesowych oraz trendów ekonomicznych i politycznych. WCIT od lat przyciąga też najważniejszych liderów ze świata nauki, polityki i biznesu.

Źródło: QNAP.COM