DJ2Live1

Tajpej, Tajwan, 17 maja, 2017 – QNAP® Systems, Inc. udostępnił dziś DJ2 Live – aplikację do strumieniowego transmitowania materiału wideo/audio bezpośrednio z urządzenia QNAP NAS. Nowość obsługuje transmisję w rozdzielczości 4K i pozwala na automatyczne zapisywanie nadawanego materiału na dysku QNAP NAS. DJ2 Live jest idealnym rozwiązaniem np. dla firm i organizacji planujących transmitowanie konferencji, seminariów, szkoleń czy imprez gamingowych. Aplikacja pozwala na symultanicznie przesyłanie nagrań również do wielu serwisów zewnętrznych – w tym Facebook®, YouTube™ oraz platform wykorzystujących Real-time Messaging Protocol.

„Transmisje na żywo i streaming stały się niesamowicie popularne. DJ2 Live jest dla firm i użytkowników domowych bezpiecznym, prywatnym kanałem do dzielenia się informacjami ze swoją publicznością, a także komunikacji i interakcji. Strumienie wideo można również zapisywać od razu na QNAP NAS – np. z myślą o powtórnej emisji – dzięki czemu zapis filmowy można wykorzystywać więcej niż raz” – komentuje Mars Kuo, Product Manager QNAP.

DJ2 Live odbiera sygnały zdigitalizowane przez encoder audio lub wideo (np. XSplit) ze źródła (np. kamery wideo czy interfejsu audio), a następnie udostępnia strumieniową transmisję wideo na żywo przez QNAP NAS. Dzięki zastosowaniu transkodowania w locie, użytkownicy mogą oglądać materiał w odpowiadającej im jakości (uzależnionej np. od przepustowości ich łącza). Wśród dodatkowych funkcji warto wymienić kontrolę dostępu (Google OAuth), bezpieczne połączenie (SSL) oraz skalowalny streming (CDN). DJ2 Live API może być również wykorzystany do współpracy i integracji z innymi aplikacjami.

XSplit (jeden z partnerów QPAP dostarczających rozwiązania do streamingu wideo) oferuje użytkownikom łatwy w użyciu interfejs, bogaty zestaw funkcji związanych z produkcją wideo oraz zestaw wtyczek (np. do przełączania między scenami, czyszczenia tła itp.) – wszystko to umożliwia nadanie transmisji na żywo indywidualnego charakteru.

„Bardzo się cieszymy mogąc zaoferować naszej szybko rosnącej bazie użytkowników i twórców treści aplikację QNAP DJ2 Live. Mamy nadzieję, że rozwiązanie to zainteresuje ambitnych użytkowników domowych oraz firmy szukające scentralizowanego rozwiązania do dystrybuowania treści w intranecie oraz publicznych serwisach streamingowych – przy jednoczesnym automatycznym zapisywaniu nagrań na żywo na lokalnym serwerze, np. z myślą o natychmiastowej edycji” – komentuje Henrik Levring, Chief Executive Officer firmy SplitmediaLabs Limited.

Dostępność

Aplikacja DJ2 Live jest już dostępna w QTS App Center.

Wymagania systemowe

  1. Obsługiwane modele QNAP NAS: serie TS-x51, TS-x51A, TS-x51+, TBS-x53A, TS-x53A, TS-x53B, TS-x53 Pro, TS-x70, TS-x71 oraz TVS-x82 (NAS-y typu tower oraz rackmount)
  2. QTS 4.3.0 (lub nowsze)
  3. Minimum 2GB pamięci RAM

O Splitmedia Labs Limited

Z rozwiązań firmy SplitmediaLabs (jej centrala znajduje się w Hong Kongu, zaś centrum deweloperskie w Manili na Filipinach) korzysta ponad 8 mln użytkowników i organizacji – używają ich do wspierania rozwoju swoich społeczności, tworzenia innowacyjnych treści oraz komunikacji z graczami z całego świata. SplitmediaLabs rozwija i promuje nowe technologie z dziedziny strumieniowania gier od chwili powstania w 2009 r. – firma jest autorem XSplit, Challonge oraz Player.me.

Źródło: QNAP.COM