QNAPxNAKIVO

QNAP® Systems, Inc. połączył siły z NAKIVO® – jednym z najszybciej rozwijających się dostawców technologii z dziedziny wirtualizacji i backupu w chmurze – obie firmy wspólnie zaoferowały wydajne i dostępne w atrakcyjnej cenie rozwiązanie do backupu maszyn wirtualnych, w pełni zintegrowane z QNAP NAS. System ten wyposażono we wszystkie komponenty i funkcje niezbędne do odtwarzania danych po awarii – sprzęt, na którym uruchamiane są przywracane maszyny, a także narzędzia do backupowania i przywracania danych. Dzięki zintegrowaniu NAKIVO z QNAP NAS użytkownicy mogą liczyć na 1,9-krotne zwiększenie szybkości wykonywania backupu, a także korzystać z tego rozwiązania znacznie taniej (w porównaniu z korzystaniem z dedykowanych urządzeń do backupu).

NAKIVO Backup & Replication jest szybkim, niezawodnym i atrakcyjnym kosztowo rozwiązaniem do backupu VM, oferującym pozbawioną agenta architekturę oraz scentralizowany interfejs do zarządzania (upraszczające proces wdrożenia w organizacji i redukujące koszty związane z zarządzaniem) oraz backup i replikację maszyn wirtualnych VMware®, Hyper-V® oraz AWS® EC2. System wyposażono w zaawansowane funkcje, zwiększające wydajność podczas tworzenia backupu, a także zwiększające stabilność i przyśpieszające przywracanie danych – w tym m.in. globalną deduplikację i kompersję (pozwalające na ograniczenie zajmowanej przestrzeni dyskowej), backup z wykorzystaniem CBT/RCT, funkcję LAN-free data transfer, instant VM, kopię backupu, odzyskiwanie obiektów oraz natychmiastową weryfikację backupu z wykorzystaniem screenshotów. Dzięki możliwości zainstalowania NAKIVO Backup & Replication v7 bezpośrednio z poziomu QNAP QTS App Center użytkownicy, którym zależy na najwyższym poziomie bezpieczeństwa maszyn wirtualnych mogą wygodnie połączyć zalety wydajnego, bezpiecznego i bogatego w funkcje dodatkowe serwera QNAP NAS z łatwym w użyciu, wszechstronnym i kompletnym oprogramowaniem NAKIVO Backup & Replication.

“Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, mogąc rozszerzyć naszą współpracę z QNAP, oferując wsparcie dla wydajnych i niezawodnych produktów NAS firmy. QNAP zapracował na reputację producenta dostarczającego najwyższej jakości NAS-y, przystosowane do wirtualizacji i spełniające potrzeby firm oraz korporacji. Praca z tak utalentowanym zespołem i tak innowacyjnymi produktami jest prawdziwą przyjemnością” – skomentował Bruce Talley, CEO NAKIVO.

“NAKIVO oferuje rozwiązania o ogromnych możliwościach, będące atrakcyjną propozycją dla użytkowników QNAP NAS chcących backupować swoje maszyny wirtualne z wykorzystaniem pojedynczego, zunifikowanego systemu” – powiedział Jack Yang, Associate Vice President of Product Management w QNAP. “Do realizowania zaawansowanych funkcji i aplikacji wirtualizacyjnych w nowoczesnych infrastrukturach IT zdecydowanie rekomendujemy wyposażony w dwa kontrolery Enterprise ZFS NAS – będący rozwiązaniem VM storage o wysokiej dostępności. W połączeniu z oprogramowaniem NAKIVO VM backup tworzy on kompletny, gotowy do wirtualizacji, system backupu”.

NAKIVO obsługuje również funkcję wykonywania kopi maszyn wirtualnych z QNAP NAS do lokalnej lub zdalnej przestrzeni dyskowej lub Amazon Cloud – co zapewnia dwukrotnie wyższy poziom bezpieczeństwa. Zadania Backup Copy mają własny harmonogram i politykę przechowywania punktów przywracania – co stanowi wydajne rozwiązanie do odtwarzania danych po awarii.

Dostępność

Aplikacja NAKIVO jest już dostępna w QTS App Center .

Wymagania systemowe

Sprzęt: procesor x86 (Intel lub AMD), 2 rdzenie, co najmniej 1 GB RAM
Firmware: QTS 4.3.3 lub nowszy (64-bit)
Modele QNAP NAS: TES-x85, TDS-16489U, TS/TVS-x80, TVS-x82, TVS-x73, TVS-x71, TS/TVS-x70, TS/TVS-x63, TS/SS-x79, TS-x53, TS-x51.

Źródło: QNAP.COM